Menu Zamknij

Szkoły – profilaktyka i uczniowie z Ukrainy

Warsztaty profilaktyczne dla klas – oferta na rok 2022/2023

Zapraszamy szkoły do skorzystania z oferty webinariów profilaktycznych.

Warsztaty mają formę 45 minutowego webinaru. W zależności od tematu, mogą wziąć w nim udział jednocześnie uczniowie nawet z kilku klas.

Webinar składa się z wykładu interaktywnego oraz części z pytaniami od młodzieży i odpowiedziami na nie.

Ma na celu zasygnalizować temat i zachęcić młodzież do rozwijania swoich kompetencji w obszarze szeroko rozumianej profilaktyki. Może być jedną z form realizacji programu profikaktyczno-wychowawczego szkoły.

Tematy:

  1. ·        Nastolatki i uzależnienia. Czas trwania ok 45 min. Środy/czwartki: 8.00-10.00 Prowadzący: Michał Bydzicki
  2. ·        Szkoła, egzaminy, wyzwania – stres u nastolatków. Czas trwania ok 45 min. Środy/czwartki: 8.00-10.00 Prowadzący: Michał Bydzicki
  3. ·        Kryzys psychiczny- po czym poznać? Czas trwania ok 45 min. Środy/czwartki: 8.00-10.00 Prowadzący: Michał Bydzicki

Warsztaty odbywają się na platformie Zoom udostępnianej przez Poradnię MOP lub na platformie MS Teams.

W przypadku pytań, wyboru tematu i zgłoszenia klasy, prosimy wychowawcę/nauczyciela o kontakt z Michałem Bydzickim na adres: klasy@mop-poradnia.pl

Warunkiem formalnym skorzystania z tej oferty  jest dopełnienie formalności, tzn. podpisania umowy o współpracy i wypełnienie przez szkołę karty uczestnictwa.

Do wypełnienia karty uczestnictwa będą potrzebne dane osobowe uczniów:

    • imię i nazwisko
    • numer pesel
    • adres zamieszkania

Zgodnie z Polityką Ochrony Danych osobowych[1]podpisujemy ze szkołą umowę o współpracy i udostępnieniu danych.

Szkoła we własnym zakresie uzyskuje zgody rodziców na uczestnictwo dziecka w zajęciach profilaktycznych.

[1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Od 1 stycznia 2013 roku jesteśmy zobowiązani do rejestrowania nr PESEL młodzieży korzystającej z pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Podstawa prawna: Ustawa z 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej. Dz. U. 2015 poz. 45; Rozporządzenie MEN z 1 lutego 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno – pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych. Dz. U. 2013 poz. 199.

Liczba warsztatów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Nie rezerwujemy terminów, jeśli nie zostaną dopełnione formalności.

Koordynator warsztatów: Michał Bydzicki, e-mail: klasy@mop-poradnia.pl

 

Tematy warsztatów

Współpraca ze szkołami: pomoc psychologiczna dla uczniów z Ukrainy

Poradnia MOP nawiązała współpracę z psychologami, psychoterapeutami ukraińskiego pochodzenia, którzy udzielają specjalistycznej pomocy psychologicznej ukraińskim nastolatkom, ich rodzicom/opiekunom w Poradni MOP.

Nasza oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 14-19 lat i ich rodziców/opiekunów.

Nasi terapeuci mogą służyć również pomocą konsultacyjną pracującym u Państwa specjalistom.
Jesteśmy otwarci na nawiązanie bezpośredniej współpracy z placówkami, które mają uczniów z Ukrainy.

Zapraszamy do kontaktu i ustalenia jakie formy wsparcia byłyby dla was najbardziej adekwatne. Możliwe są spotkania z grupą nastolatków (na terenie szkoły i/lub Poradni MOP), terapia indywidualna i konsultacje psychologiczne, konsultacje dla specjalistów/opiekunów/rodziców.

Jeśli jesteście zainteresowani nawiązaniem współpracy, prosimy o wypełnienie ankiety: https://forms.office.com/r/CKy8aC4S4i 

Ze szkołami, placówkami, które wyrażą taką chęć, skontaktujemy się bezpośrednio i omówimy zasady dalszej współpracy.

Koordynatorką tych działań jest pani Natalia Słonka nslonka@eduwarszawa.pl 

Jedocześnie przypominamy, że w każdą środę w godzinach 13.00-15.00 psycholog/psychoterapeutka Ałła Lykova dyżuruje pod numerem telefonu: 723 244 918: udziela konsultacji w języku ukraińskim i rosyjskim. Rodzice/opiekunowie mogą się bezpośrednio z nią umówić na spotkanie.

Zachęcamy do zapisania się na stronie www.poradnia-mop.pl do naszego newsletter dla profesjonalistów- będziemy publikowali bieżące informacje.

Poradnia MOP ulotka

informacja do szkół PORADNIA MOP

Pozdrawiamy

Zespół Poradni MOP

Call Now Button Skip to content