Menu Zamknij

Aktualności

5 lipca 2021

Informujemy, że w okresie 5.07-27.08.21 Poradnia MOP otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00.

Sekretariat czynny jest od 9.00 do 17.00


 

11 czerwca 2021

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 15.06.21 przyjmujemy zapisy na konsultację pierwszorazową dla nastolatka i jego rodziców/opiekunów.

Szczególnie zapraszamy młodzież w wieku 17-19 lat, która chciałaby od jesieni wziąć udział w grupie terapeutycznej.

Grupa ta skierowana jest do osób, które przeżywają różnego rodzaju trudności w relacjach interpersonalnych.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie, od godziny 9.00 do WYCZERPANIA MIEJSC! 

Posiadamy ograniczoną liczbę miejsc. Po ich wyczerpaniu, najprawdopodobniej za około 2 miesiące ponownie otworzymy zapisy.

Informujemy:

obecnie nie dysponujemy wolnymi miejscami do terapii indywidualnej dla nastolatków. Czas oczekiwania na przyjęcie do terapii wynosi ok 4-5 miesięcy.

Przypominamy:

 • Na konsultację zapraszamy nastolatka razem z rodzicami/prawnymi opiekunami. Najlepiej jeśli na pierwsze spotkanie przyjdziecie Państwo razem.
 • Konsultacje odbywają się w godzinach przedpołudniowych i trwają ok. 1-2 godziny. Zazwyczaj potrzebne są 1-3 spotkania.
 • Posiadamy ograniczoną liczbę konsultacji, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Oddzwaniamy do Państwa z propozycją terminu.
 • Sekretariat potwierdza umówiony termin. Na potwierdzenie z Państwa strony czekamy do godz. 12.00 w dniu poprzedzającym planowane spotkanie.
 • W sytuacji braku odpowiedzi uznajemy, że Państwa obecność jest odwołana i zapraszamy kolejne osoby z listy oczekujących.
 • Jeśli wiedzą Państwo wcześniej, że nie mogą skorzystać z umówionego spotkania – prosimy o kontakt z sekretariatem.
 • Prosimy o przyjście 15 minut przed wyznaczoną godziną, aby podać potrzebne do rejestracji dane (potrzebna jest legitymacja szkolna, dowód osobisty opiekuna).
 • W związku z bieżącą sytuacja epidemiczną jest możliwe odbycie konsultacji w formie online (trzeba to uzgodnić wcześniej z sekretariatem).

Pozdrawiamy

Zespół Poradni MOP


 

8 marca 2021

Z ogromnym żalem żegnamy Zygfryda Klausa, naszego kolegę, długoletniego współpracownika, psychoterapeutę, byłego dyrektora. Będziemy zawsze wspominać jego nowatorskie podejście do pracy, poczucie humoru, recytowanie wierszy i śpiewanie piosenek. Zygfryd był człowiekiem wielu pasji. Wszystko, co robił, robił odważnie i z zaangażowaniem.

Był zasłużonym pracownikiem oświaty. Początkowo pracował wiele lat w Poznaniu, a od 1997 roku w Warszawie.  Jego staż pracy wynosił 52 lata. Był prekursorem terapii rodzinnej wg. koncepcji teamu reflektującego Toma Andersena. Przez wiele lat pracował tą metodą, udzielając skutecznej pomocy wielu rodzinom.

Zespół Poradni Specjalistycznej MOP

 


 

1 marca 2021 

Bezpłatne webinaria na temat depresji

Prezydent Rafał Trzaskowski zaprasza rodziców na cykl bezpłatnych spotkań poświęconych zjawisku depresji u dzieci i młodzieży, organizowanych przez WCIES.
Pandemia już od niemal roku kompletnie wywraca nasze życia do góry nogami. Szczególnie dotyka to dzieci i młodzież. Ze względu na długi okres zamknięcia szkół i innych placówek, ciągłe lawirowanie między nauką zdalną a krótkimi momentami powrotu na sale lekcyjne, tracą bardzo ważny czas dla ich rozwoju i socjalizacji.
Pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, zamknięci w domach nie mają przestrzeni, żeby dać ujście swojej energii, swoim emocjom. A rodzice, często także zamknięci w domach, przepracowani i przeciążeni całą sytuacją, nawet mimo najlepszych chęci, nie potrafią im pomóc. To problem, który dotyka rodzin w całej Polsce.
Dlatego jako miasto stołeczne Warszawa robimy wszystko, aby ani rodziców, ani dzieciaków nie pozostawiać bez wsparcia. Już na początku pandemii uruchomiliśmy Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Od lat młodzi ludzie mogą korzystać też z Młodzieżowego Telefonu Zaufania. A to tylko część całego systemu wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego i pedagogicznego, który oferujemy w stolicy.
Teraz ruszamy z kolejną inicjatywą – tym razem skierowaną do rodzin w całej Polsce.
To cykl webinarów dla rodziców na temat depresji u dzieci.
Pierwszy webinar odbędzie się już 26 lutego o 18.00. Spotkania będą miały charakter bezpłatny i otwarty.
Chcemy w ten sposób dać rodzicom narzędzia, dzięki którym będą w stanie pomóc swoim dzieciom w tym niezwykle trudnym dla wszystkich czasie. Zachęcam wszystkich rodziców do udziału w spotkaniach. Dajmy sobie szansę, żeby lepiej zrozumieć nasze dzieci i skutecznie im pomagać w tej bardzo trudnej sytuacji. Troska o ich zdrowie psychiczne jest dziś równie ważna, jak chronienie ich przed zakażeniem koronawirusem.
Terminy spotkań dla rodziców na temat depresji prowadzone przez dr Konrada Ambroziaka z Fundacji Psycho-Edukacja

26 lutego 18.00 – 20.00 Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków. (edycja I)
Dołącz do zdarzenia na żywo


9 marca 18.00 – 20.00 Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków. (edycja II)
Dołącz do zdarzenia na żywo

15 marca 18.00 – 20.00 Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii. (edycjaI)
Dołącz do zdarzenia na żywo

17 marca 18.00 – 20.00 Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii. (edycja II)
Dołącz do zdarzenia na żywo

 

Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

 

Biogram prowadzącego:

Doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, terapeuta poznawczo- -behawioralny, terapeuta motywujący i trener dialogu motywującego. Współautor książki Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać (GWP, 2018). Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej i Motivational Interviewing Network of Trainers. Ukończył szkolenie superwizyjne z terapii poznawczo-behawioralnej organizowane przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Oxford Cognitive Therapy Center i jest superwizorem Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej. Pracował z dorosłymi ofiarami przemocy i ich dziećmi, a także z dziećmi krzywdzonymi w ośrodkach interwencji kryzysowej oraz w Fundacji Dzieci Niczyje. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi dotkniętymi zaburzeniami: zachowania, depresyjnymi, lękowymi i osobowości, a także ADHD. Jest autorem wielu artykułów dotyczących terapii poznawczo-behawioralnej oraz zagadnień związanych z uprzedzeniami. Od wielu lat uczy psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Szkole Psychoterapii Crescentia. Jest prezesem Fundacji Psycho-Edukacja, która zajmuje się profilaktyką zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

http://edukacja.warszawa.pl/specjalne-potrzeby-edukacyjne/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna/22808-szkolenia-dla-rodzicow-na

 


 

18 lutego 2021

Informujemy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy nr XXXIX/1224/2020 z dnia 19 listopada 2020r

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Uniwersytet dla Rodziców” z dniem 31 sierpnia 2021r zmieni swoją siedzibę.

Od 1 września 2021r siedziba poradni będzie znajdowała się przy ul. Karolkowej 53 w Warszawie.

Życzymy powodzenia i dalszego rozwoju w nowym miejscu!


 

 

 

Informacje ogólne

Ze względu na sytuację epidemiczną wdrożyliśmy kompleksowe działania. W związku z tym:

 • Poradnia MOP  czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, a w soboty w godzinach 9.00-13.00
 • Sekretariat czynny jest w godzinach 8.00-19.00 i w soboty w godzinach 9.00-13.00
 • Osoby, które nie są umówione na spotkania, prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy 22/ 646 57 25, 515 103 831, e-mail: sekretariat@mop-poradnia.pl
 • Do budynku Poradni wpuszczamy tylko umówione osoby.
 • Od 16.10.2020 superwizje dla pracowników oświaty, warsztaty dla rodziców i nauczycieli odbywają się do odwołania w formie on-line.
 • Z osobami umówionymi na sesje indywidualne, rodzinne lub grupy będziemy kontaktowali się bezpośrednio i ustalali sposób pracy w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej.

Osoby umówione na sesje:

 • Prosimy o przyjście dokładnie na wyznaczoną godzinę – nie jest możliwe oczekiwanie na korytarzu.
 • Prosimy o przychodzenie na spotkania osoby zdrowe, bez objawów, a także nie przebywające z osobami, które są w trakcie kwarantanny lub izolacji.
 • W razie niedyspozycji, złego stanu zdrowia – prosimy o kontakt. Sesję można odbyć w formie on-line lub przełożyć na kolejny tydzień.
 • Osoby z widocznymi objawami infekcji będą proszone o opuszczenie Poradni.
 • Do Poradni nie mogą wejść osoby towarzyszące.
 • Jeśli do 10 dni od wizyty w Poradni okaże się, że jesteście Państwo w trakcie diagnozowania zakażenia COVID-19 lub jesteście na kwarantannie, bardzo prosimy o poinformowanie nas o tym. Informacja od was pozwoli zadbać o bezpieczeństwo osób, z którymi mieliście kontakt, a także innych klientów poradni. Od poniedziałku do soboty prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy sekretariatu (9.00-19.00 i w soboty 9.00-13.00 tel: 515 103 831) lub kontakt mailowy na adres: sekretariat@mop-poradnia.pl  W niedzielę i święta prosimy o kontakt mailowy.
 • Przy wejściu do Poradni konieczne jest:
  • Wejście z zasłoniętymi ustami/nosem
  • Zdezynfekowanie rąk
  • Wpisanie się na listę wejścia/wyjścia
  • Wypełnienie ankiety o stanie zdrowia

Prosimy o stosowanie się do próśb pracowników Poradni, związane są one z zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego.

Jeśli ktoś z Państwa, chce skontaktować się ze swoim terapeutą, prosimy o kontakt poprzez pocztę elektroniczną:

Monika Brzezińska-Okoń m.brzezinska-okon@mop-poradnia.pl
Michał Bydzicki m.bydzicki@mop-poradnia.pl
Anna Chrostowska-Buzun a.chrostowska-buzun@mop-poradnia.pl
Agnieszka Czechowska a.czechowska@mop-poradnia.pl
Iwona Figat i.figat@mop-poradnia.pl
Elżbieta Gajda e.gajda@mop-poradnia.pl
Anna Gawkowska a.gawkowska@mop-poradnia.pl
Wioleta Jaworska w.jaworska@mop-poradnia.pl
Joanna Fiks j.fiks@mop-poradnia.pl
Dorota Kowalska-Klamer d.kowalska-klamer@mop-poradnia.pl
Paweł Lisiecki p.lisiecki@mop-poradnia.pl
Katarzyna Łukasik k.lukasik@mop-poradnia.pl
Aneta Maliszewska a.maliszewska@mop-poradnia.pl
Ewa Obuch-Woszczatyńska e.obuch-woszczatynska@mop-poradnia.pl
Dorota Ostrowska-Karwat d.ostrowska-karwat@mop-poradnia.pl
Magdalena Pascuttini m.pascuttini@mop-poradnia.pl
Beata Pluta b.pluta@mop-poradnia.pl
Eliza Rolińska-Kaniewska e.rolinska-kaniewska@mop-poradnia.pl
Przemek Różański p.rozanski@mop-poradnia.pl
Anna Skłodowska a.sklodowska@mop-poradnia.pl
Magdalena Stefańska m.stefanska@mop-poradnia.pl
Ryszard Walaszczyk r.walaszczyk@mop-poradnia.pl
Marlena Zasadzka-Moskwa m.zasadzka-moskwa@mop-poradnia.pl
Katarzyna Żakowska-Bąk k.zakowska-bak@mop.poradnia.pl

Dbajmy o siebie, odporność, wzajemne bezpieczeństwo i do zobaczenia!

Pozdrawiamy

Zespół Poradni MOP

 


Maj 2020

W Warszawie powstały nowe ośrodki środowiskowej pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

 


4 marca 2020

Szanowni Państwo,

w związku z istniejącym ryzykiem zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, zachęcamy do zapoznania się z wiedzą i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, a także zadbaniem o własną odporności i wzajemne bezpieczeństwo.

Nie tylko w kontekście pojawiającego się wirusa, namawiamy: jeśli jesteście przeziębieni, chorzy, dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa innych osób, pozwólcie sobie na pozostanie w domu i wyleczenie się. Sesję można odwołać, przełożyć na kolejny tydzień, a przechodzone przeziębienie może przyczynić się do dokuczliwych powikłań.

Dbajcie o siebie! Czekamy na was! 

Call Now Button

Skip to content