Menu Zamknij

Aktualności

5 października 2021 
Zapraszamy rodziców na webinar: Jak wspierać nastolatka w rozpoczęciu nauki w klasie 1 szkoły ponadpodstawowej?
Nastolatkowie rozpoczynający naukę w klasach 1 znaleźli się obecnie w jeszcze bardziej założonej niż przed pandemią rzeczywistości.
Nowa szkoła, nowi znajomi, nauczyciele, zasady, wymagania, doświadczenie izolacji i nauki zdalnej przez ostatnie miesiące. Ta sytuacja może budzić ciekawość, ekscytację, ale także stres i duże obawy.
Spróbujemy zastanowić się nad tym, jak wspierać młodego człowieka w tej zmianie: o czym warto pamiętać, na co zwrócić uwagę, jak z nim rozmawiać, uszanować jego obawy, trudności i udzielić adekwatnego wsparcia.

Zapraszamy rodziców, uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych, którzy chcą wspierać swoje dzieci w odnalezieniu się w nowej sytuacji.

Webinar odbędzie się 21.10.21 w czwartek w godz. 18.00-19.30
Poprowadzą go Agnieszka Justyna Zaremba – psycholog z Poradni Specjalistycznej MOP i Ewa Zabłocka – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Warszawie.
Zainteresowane osoby prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz https://forms.office.com/r/DiEZDKGDCy 
do dnia 18.10.21.
Na podany adres e-mail prześlemy, najpóźniej do 20.10.21, link do platformy ZOOM.
Zapraszamy!
Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP
i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Warszawie

 

13 września 2021

Szanowni Państwo, 

Informujemy, że obecnie prowadzimy nabór na grupy i zapraszamy osoby, które są zainteresowane:

  • udziałem w kolejnej edycji Grupy terapeutyczno-rozwojowej dla 15/16 latków  wraz z propozycją grupy dla rodziców. Więcej informacji o celach grupy, formach pracy znajduje się na stronie poradni.  Grupa będzie spotykała się w środy, w godzinach 16.00/16.30-18.0.30/19.00. Grupę dla nastolatków prowadzą: Marta Policewicz-Podgórska i Dorota Skraja. Grupę dla rodziców prowadzą: Iwona Figat i Dorota Staniszewska.
  • udziałem w grupie terapeutyczno-rozwojowej dla 17-18 latków. Grupa spotykać będzie się w czwartki w godzinach 17.00-18.30. Grupę prowadzą: Eliza Rolińska-Kaniewska i Magdalena Stefańska.

Prosimy o zadzwonienie do Poradni 16.09.21 w czwartek od godziny 12.00 tel: 515 103 831

Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc konsultacyjnych. Zapraszamy nastolatka na konsultacje wstępną, w miarę możliwości, od razu z obojgiem rodziców/opiekunów prawnych. Jeśli to nie jest możliwe, drugi rodzic/ opiekun prawny będzie zaproszony na spotkanie przez konsultanta w innym terminie.

Jeśli po konsultacji wstępnej młody człowiek zdecyduje się na udział w grupie, wtedy jeszcze zostanie zaproszony na spotkanie z prowadzącymi.

Przypominamy:

  • Konsultacje odbywają się w większości w godzinach przedpołudniowych trwają ok. 1-2 godziny. Zazwyczaj potrzebne są 1-3 spotkania.
  • Posiadamy ograniczoną liczbę konsultacji, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Kilka osób przyjmujemy na listę rezerwową i oddzwaniamy do Państwa z propozycją terminu.
  • Sekretariat potwierdza umówiony termin. Na potwierdzenie z Państwa strony czekamy do godz. 12.00 w dniu poprzedzającym planowane spotkanie.
  • W sytuacji braku odpowiedzi uznajemy, że Państwa obecność jest odwołana i zapraszamy kolejne osoby z listy oczekujących.
  • Jeśli wiedzą Państwo wcześniej, że nie mogą skorzystać z umówionego spotkania – prosimy o kontakt z sekretariatem.
  • Prosimy o przyjście 15 minut przed wyznaczoną godziną, aby podać potrzebne do rejestracji dane (potrzebna jest legitymacja szkolna).
  • Prosimy o przychodzenie do Poradni osoby zdrowe, bez objawów, a także nie przebywające z osobami, które są w trakcie kwarantanny lub izolacji.
  • W razie niedyspozycji, złego stanu zdrowia – prosimy o kontakt. Spotkanie można odwołać lub przełożyć na inny termin.
  • Osoby z widocznymi objawami infekcji będą proszone o opuszczenie Poradni.
  • Do Poradni nie mogą wejść osoby towarzyszące- nie biorące udziału w konsultacji.

Przy wejściu do Poradni konieczne jest:

  • Wejście z zasłoniętymi ustami/nosem
  • Zdezynfekowanie rąk
  • Wpisanie się na listę wejścia/ wyjścia

Pozdrawiamy

Zespół Poradni MOP

 


 

Informacje ogólne

Ze względu na sytuację epidemiczną wdrożyliśmy kompleksowe działania. W związku z tym:

  • Poradnia MOP  czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, a w soboty w godzinach 9.00-13.00
  • Sekretariat czynny jest w godzinach 8.00-19.00 i w soboty w godzinach 9.00-13.00
  • Osoby, które nie są umówione na spotkania, prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy 22/ 646 57 25, 515 103 831, e-mail: sekretariat@mop-poradnia.pl
  • Do budynku Poradni wpuszczamy tylko umówione osoby.

Osoby umówione na sesje:

  • Prosimy o przyjście dokładnie na wyznaczoną godzinę – ograniczamy oczekiwanie na korytarzu, w razie czego można skorzystać w przestrzeni w ogrodzie.
  • Prosimy o przychodzenie na spotkania osoby zdrowe, bez objawów, a także nie przebywające z osobami, które są w trakcie kwarantanny lub izolacji.
  • W razie niedyspozycji, złego stanu zdrowia – prosimy o kontakt. Sesję można odbyć w formie on-line lub przełożyć na kolejny tydzień.
  • Osoby z widocznymi objawami infekcji będą proszone o opuszczenie Poradni.
  • Do Poradni nie mogą wejść osoby towarzyszące.
  • Jeśli do 10 dni od wizyty w Poradni okaże się, że jesteście Państwo w trakcie diagnozowania zakażenia COVID-19 lub jesteście na kwarantannie, bardzo prosimy o poinformowanie nas o tym. Informacja od was pozwoli zadbać o bezpieczeństwo osób, z którymi mieliście kontakt, a także innych klientów poradni. Od poniedziałku do soboty prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach pracy sekretariatu (9.00-19.00 i w soboty 9.00-13.00 tel: 515 103 831) lub kontakt mailowy na adres: sekretariat@mop-poradnia.pl  W niedzielę i święta prosimy o kontakt mailowy.
  • Przy wejściu do Poradni konieczne jest:
    • Wejście z zasłoniętymi ustami/nosem
    • Zdezynfekowanie rąk
    • Wpisanie się na listę wejścia/wyjścia

Prosimy o stosowanie się do próśb pracowników Poradni, związane są one z zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego.

Jeśli ktoś z Państwa, chce skontaktować się ze swoim terapeutą, prosimy o kontakt poprzez pocztę elektroniczną:

Monika Brzezińska-Okoń m.brzezinska-okon@mop-poradnia.pl
Michał Bydzicki m.bydzicki@mop-poradnia.pl
Anna Chrostowska-Buzun a.chrostowska-buzun@mop-poradnia.pl
Agnieszka Czechowska a.czechowska@mop-poradnia.pl
Iwona Figat i.figat@mop-poradnia.pl
Elżbieta Gajda e.gajda@mop-poradnia.pl
Anna Gawkowska a.gawkowska@mop-poradnia.pl
Wioleta Jaworska w.jaworska@mop-poradnia.pl
Joanna Fiks j.fiks@mop-poradnia.pl
Dorota Kowalska-Klamer d.kowalska-klamer@mop-poradnia.pl
Paweł Lisiecki p.lisiecki@mop-poradnia.pl
Katarzyna Łukasik k.lukasik@mop-poradnia.pl
Aneta Maliszewska a.maliszewska@mop-poradnia.pl
Ewa Obuch-Woszczatyńska e.obuch-woszczatynska@mop-poradnia.pl
Dorota Ostrowska-Karwat d.ostrowska-karwat@mop-poradnia.pl
Magdalena Pascuttini m.pascuttini@mop-poradnia.pl
Beata Pluta b.pluta@mop-poradnia.pl
Eliza Rolińska-Kaniewska e.rolinska-kaniewska@mop-poradnia.pl
Przemek Różański p.rozanski@mop-poradnia.pl
Anna Skłodowska a.sklodowska@mop-poradnia.pl
Magdalena Stefańska m.stefanska@mop-poradnia.pl
Ryszard Walaszczyk r.walaszczyk@mop-poradnia.pl
Marlena Zasadzka-Moskwa m.zasadzka-moskwa@mop-poradnia.pl
Katarzyna Żakowska-Bąk k.zakowska-bak@mop.poradnia.pl
Dorota Staniszewska d.staniszewska@mop-poradnia.pl

Marta Policewicz-Podgórska      m.policewicz-podgorska@mop-poradnia.pl

Dorota Skrajna                              d.skrajna@mop-poradnia.pl

 

Dbajmy o siebie, odporność, wzajemne bezpieczeństwo i do zobaczenia!

Pozdrawiamy

Zespół Poradni MOP

 


Maj 2020

W Warszawie powstały nowe ośrodki środowiskowej pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

 


4 marca 2020

Szanowni Państwo,

w związku z istniejącym ryzykiem zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, zachęcamy do zapoznania się z wiedzą i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, a także zadbaniem o własną odporności i wzajemne bezpieczeństwo.

Nie tylko w kontekście pojawiającego się wirusa, namawiamy: jeśli jesteście przeziębieni, chorzy, dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa innych osób, pozwólcie sobie na pozostanie w domu i wyleczenie się. Sesję można odwołać, przełożyć na kolejny tydzień, a przechodzone przeziębienie może przyczynić się do dokuczliwych powikłań.

Dbajcie o siebie! Czekamy na was! 

Call Now Button

Skip to content