Menu Zamknij

Koronawirus- wsparcie dla rodzin

Koronawirus – wsparcie psychologiczne i dydaktyczne dla rodzin

 

Warszawa uruchamia Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. 

Od 25.03.20 można znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa – chodzi przede wszystkim o edukację.

Nauczanie na odległość, lekcje online, prace domowe wysyłane do dzienników elektronicznych – w związku z koronawirusem polska szkoła znalazła się w całkiem nowej sytuacji. To trudny egzamin zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów i ich rodziców. Placówki oświatowe od 12 marca nie prowadzą zajęć, nauka prowadzona jest teraz za pośrednictwem internetu. Od środy 25 marca obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej o zdalnym nauczaniu – teraz jest ono obowiązkowe.

– Widzimy, że nauczanie zdalne stwarza sporo problemów. Dzieci i młodzież, ale także ich rodzice, nierzadko odczuwają stres i frustrację. Chcemy im pomóc, dlatego  uruchamiamy Psychologiczne Centrum Wsparcia, w którym będą dyżurować specjaliści, gotowi odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania, rozwiać wątpliwości, podpowiedzieć rozwiązania.  Dziękuję nauczycielom, że działają w sposób elastyczny, a rodziców i uczniów zapewniam, że jeśli będzie taka potrzeba, udzielimy im odpowiedniego wsparcia – powiedział prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów oferuje trzy filary pomocy:

·         Wsparcie psychologiczne dla rodziców

Pomoc uruchamiają specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne: Uniwersytet dla Rodziców, Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP i Poradnia Specjalistyczna OPTA.  Rodzic, dzwoniąc otrzyma wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną)

Od poniedziałku do piątku czynne są trzy numery telefonu dla rodziców:

o    510 205 050  (godz. 9.00-18.00)

o    519 047 372 (godz. 9.00-14.00) 

o    500 717 258 (godz. 14.00-18.00)  

W sobotę i niedzielę 519 047 370 (godz. 10.00–16.00)

  • Wsparcie psychologiczne dla uczniów

Pomocą i wsparciem psychologicznym służą wszystkie dzielnicowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Zapraszamy do kontaktu z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi w dzielnicach (ich numery telefonów i godziny dyżurów – Dyżury telefoniczne poradni Warszawa). Dyżur w godzinach 9.00 – 19.00.

Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych z szerzącą się pandemią.

  • Wsparcie dydaktyczne dla rodziców

Rodzice mogą liczyć na wskazówki merytoryczne i rady dotyczące edukacji zdalnej. Na pytania odpowiedzą nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Uwaga! Nie będą rozwiązywać konkretnych zdań, tylko służyć radą, tłumaczyć.

Kontakt drogą mailową z Warszawskim Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i Szkoleńzapytajeksperta@wcies.edu.pl

·

 

Call Now Button