Historia Poradni

Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP (wcześniejsza nazwa to Młodzieżowy Ośrodek Psychologiczny) powstała w 1983 roku z inspiracji grupy psychologów działających w Polskim Towarzystwie Psychologicznym, którzy poszukiwali nowoczesnych, efektywnych form pomocy psychologicznej dla młodzieży, jej rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

W ciągu kilku lat zespół Poradni MOP stał się prekursorem stosowanych potem w całym kraju metod pracy z grupami młodzieżowymi, rodzicami, nauczycielami w szkołach i ośrodkach opiekuńczych.

W 1991 roku, kiedy w systemie oświaty publicznej powstały warunki dla działalności zorganizowanej na zasadach autorskich projektów, MOP stał się placówką Kuratorium Oświaty w Warszawie.

W tym samym roku psycholodzy i pedagodzy utworzyli Fundację Bene Vobis, która rozwijała na szerszym gruncie społecznym idee i założenia Młodzieżowego Ośrodka Psychologicznego, wspierała działania poradni oraz realizowała projekty profilaktyczne i szkoleniowe. Od stycznia 2009 roku Fundacja nadal prowadzi działalnośc, jednak została przekazana w inne ręce.

W roku 2018 Poradnia MOP obchodziła 35-lecie swojej działalności.

 

Szybki Kontakt

Poradnia Specjalistyczna "MOP"
ul. Boryszewska 4
00-781 Warszawa
tel. 515-103-831
tel. 22 646-57-25, 22 646-57-28
email: mopip[@]poczta.onet.pl